Režim kojení ve vedrech

Paní Bubeníková,
chtěla bych Vás poprosit o stručnou “konzultaci” emailem. Tentokrát jde o režim kojení v těchle vedrech…

Je běžné a normální i častější noční kojení? Přes den kojím co cca 1,5-3 hodiny, podle spaní a dalších okolností, ale hlavně jak si Lukáš řekne. Překvapuje mě ale i častější noční buzení… Defakto od konce šestinedělí spal ukázkově, budil se jednou za noc mezi 3-4, teď (je mu 17týdnů) je vzhůru i třikrát, od 4 hod se budí co 2 hodiny… Aktuálně to trvá pár dní, nejsem si jistá jestli si nese nějaký “zlozvyk” ještě od spurtu ve 3 měsících (to si na pár dní jedno noční kojení přidal ale poté co spurt skončil, spinkal určitě zase v běžném režimu jednoho buzení, podařilo se mu i spát od 9 až do 5 ráno), nebo jsou to opravdu ta vedra..

Když se začne v postýlce mrskat, zkouším ho zklidnit a uspat i bez prsu, většinou ale neúspěšně… Nechci ho těmi pokusy nekojit šidit, zároveň bych ale nerada podporovala návyk častého nočního kojení…

Je mi jasné, že ty vedra jsou extrém, ale přesto si nechám ráda poradit od zkušeného :)

Takže – je to s největší pravděpodobností teplem a kojit jak si řekne, nebo důsledněji zkoušet a držet v noci delší intervaly?

Předem moc díky.

Daniela

Odpověď:

Co se týče režimu kojení, tak tohle léto je opravdu hodně extrémní, a jelikož je velký předpoklad, že miminka i přes den pijí méně – spíš na žízeň, určitě bych teď noční kojení nijak neomezovala. Tím zlozvykem se to může stát spíš až po růstovém spurtu v 6 měsících, ale to pak sama docela snadno poznáte, protože děťátko si 2x, 3x cucne a usne si, za hodinu to udělá znovu atd., ale víte, že nepije. Víceméně se jenom pomazlí a tam je pak už na místě nějaká ta výchova ;-). Dětičky se musí naučit rozlišovat, že na pomazlení je maminčina náruč a prs je zdrojem jídla.

Mějte se hezky a klidně se zase ozvěte!

J. Bubeníková

Comments are closed.