Nedostatečná laktace

Dotaz:

Dobrý den, dostala jsem na Vás kontakt jako na laktační poradkyni a mám následující problém:
Mám syna 2 týdny, zkoušeli jsme plně kojit, ale od propuštění z porodnice nepřibral ani gram. Přes den mám málo mléka, tak dokrmujeme, ale v noci a ráno ho mám dost, jenže mi ho neodpije – přisaje se, podudá a spí, když mu ho vezmu, tak brečí. Dokrmuji ze stříkačky, ale i dokrm si bere na několikrát, vezme si třeba 10ml a za deset minut chce pokračovat… Říkám si, že bych měla v noci a ráno odstříkávat, jinak o mléko přijdu úplně, ale rukou ani obyčejnou odsávačkou odstříkat nedokážu – je možnost si někde zapůjčit odsávačku elektrickou nebo jinou? Pokud se osvědčí, tak jsem rozhodnutá si ji koupit, ale chtěla bych si to nejdřív vyzkoušet… Nebo mám zvolit nějakou jinou taktiku?

Za odpověď předem mockrát děkuji.

L.B.

Odpověď:

Dobrý den!
Mladá paní, odsávačka by určitě pro Vás byla hodně důležitá, zkoušela bych rozhodně odstříkavat pravidělně i přes den, aby se tvorba mlíka trochu stimulovala, pokud se miminku moc nechce spolupracovat. Z elektrických odsávaček bych Vám mohla půjčit Minielectric nebo Swing od firmy Medela, to jsou běžné odsávačky pro domácí použití. Potom by byla ještě možnost si vypůjčit odsávačku Lactinu, to je takový “superstroj”, ale vzhledem k tomu, že její pořizovací cena je téměř 20 000,- je dražší i půjčovné (40-50 Kč/den), ale mám s ní opravdu výborné zkušenosti.A k dispozici na zapůjčení ji mám také.

Nevím, odkud jste, ale určitě by byla vhodná i nějaká osobní konzultace, abych viděla i miminko (tedy přesněji řečeno kojení…).
Jinak můžete i zavolat na tel. 775 600 104.

Zdraví Vás!

J. Bubeníková

 

Zpět na výpis dotazů